Evinizdeki Aksesuarlar Hayatınızı Yansıtır

Evinizdeki Aksesuarlar Hayatınızı Yansıtır

Evinizdeki Aksesuarlar Hayatınızı Yansıtır

Seçtiğiniz aksesuarların büyük bir kısmı aslında kişiliğinizi yansıtır. Geleneksel mi yoksa modern mi, duygusal ya da mantıksal seçenekler mi? Hatta tercihleriniz doğa ya mı özgü? Evinize şöyle bir bakıp karar verebilirsiniz.

Yaşam alanınız ve mahremiyetiniz olan eviniz, ruh haliniz ve hayata bakışınız üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bazen küçük yanıp sönen ışıklar ya da yanan birkaç mum eşliğinde içtiğiniz bir yorgunluk kahvesi, akşam iş dönüşü sizi mıknatıs gibi çekecektir. Eğer evinizde mutluysanız iş ve özel hayatınızda da başarılı olacağınız aşikar. O zaman size tavsiyemiz küçük dokunuşlarla evinize hem kendinizi yansıtın, hem de evinizde sevdiğiniz aurayı yaratın.

Günümüzde özellikle Avm’lerde “Home Style” temalı bir çok marka bulunuyor. Sürekli yapılan kampanyalarla harika seçenekler sunuluyor. Salondan, mutfak eşyalarına; yatak odasından, çocuk odası aksesuarlarına ve dahası çalışan kadınlar için feminen ofis malzemeleri temalı konseptleri bile yavaş yavaş tüm markalarda yerini alıyor.

Ev aksesuarları deyince akla ilk gelen çerçeve, biblo ya da vazodur. Klişedirler ama yerleri önemlidir. Evinizi tamamlayan bu küçük aksesuarlar olmazsa olmazınızdır. Artık bu kategori daha pastel renklerde ve daha modern çizgilerde tüketiciye sunuluyor. Şamdanlar evimize  romantik bir hava katarken, ferforje ürünler country tarzını oluşturuyor.

Yapay da olsa çiçekleri asla unutmayın!

Taze çiçekler size daha iyi gelecektir fakat herkes çiçek yetiştirmede usta değildir. Böyle durumlarda minik yapay çiçekler tercih edebilir  ve evinizin ruhunu canlandırabilirsiniz.

Renklerin Gücünü Keşfedin!

SARI : Işığı, sevinci, ve verimliliği ifade eder. Size bir çok konuda ilham verecektir.

MOR : Soğuk bir renk diye bilinse de lüks ve ihtişamı çağrıştırır. Mor bir objeye bakarken kendinizi ferah hissedersiniz

GRİ : Çok ciddi ve ağır bir renktir. Hemen her renge uyum sağlar. Göz çok rahat algılar. Pastel konseptlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

BEYAZ : Tüm renklerin çatısıdır beyaz.. Saflık ve temizliği ifade eder. Huzur ve güven verecektir.

MAVİ : Huzurun rengidir. Beyaz, kese kağıdı rengi ve gri tonlarında döşenmiş bir evde mavi tonlarda objeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca sinirlerinizi iyi gelecektir.

Seçilen ev aksesuarları  size ve hayal dünyanıza göre değişir. Yaşam alanınızı şöyle bir gözden geçirin ve küçük dokunuşlarınıza nereden başlayacağınıza karar verin. En çok kullandığınız bölümden başlamanızı tavsiye ederiz.

Mutlu Alışverişler…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.