Makyajda Birkaç Küçük Sır!

Makyajda Birkaç Küçük Sır!

Makyaj yapmak hayatımızın önemli bir parçası! O kadar çok marka var ki, insanın hangi markanın kendine uygun olduğunu bulması zaman alıyor. Deneyip bir kenara attığınız bir çok malzemeniz var belki de evinizin bir köşesinde.. Alışverişinizi yapmadan önce hangi malzemeye neden ihtiyacınız olduğunu bilmeniz, hem bütçenize iyi gelecek, hem de doğru makyajla daha güzel olmanızı sağlayacaktır. İşte size bir kaç küçük sır..

Fondöten makyajın çatısıdır! Yapısı her markada neredeyse aynı fakat fondöten seçiminde en önemli nokta elbette renk uyumudur. Fondöten alırken mutlaka tester’ı ya boynunuzda ya da bileğinizin iç kısmında denemeliniz. Bu yöntem size en doğal görünebilecek fondöteni seçmenizi sağlayacaktır.

Kapatıcıyı mutlaka fondötenden sonra sürmeliniz! Önce cildinizdeki renk farklılıklarını giderip, sonra varsa sivilce ya da akne gibi lekeleri kapatıcıyla düzenleyip, en son pudrayla zemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken yumuşak bir fırça kullanmayı unutmayın!

Kontürü sakın atlamayın! En az kullandığınız fondötenden 3 ton koyu olmalı kontürünüz. Alın kenarları, saç dipleri, burun kemiği kenarları ve yanakların çene kemiği hizasına uyguladığınız kontür ile artık renkli kozmetik kısmına geçebilirsiniz.

Göz farları rengarenk! Güzel gözlerinizi ön plana çıkarmak için göz farı şart. Elbette o günkü kıyafetiniz ve bulunduğunuz ortam önemli fakat gündelik de olsa sıcak tonları tercih etmenizde fayda var.

Eyeliner sorunu! Gözlerinizi çekiştirdiğinizde iyi bir sonuç almayacaksınız. Hatta gözünüz normal konumunda ve açıkken, çok daha sağlıklı bir eyeliner uygulaması yapabilirsiniz. Eğer eliniz alışkın değilse, mutlaka bir deepliner ile işe başlayın.

Dudak kontürüne gelince.. Rujunuzla aynı renklerde seçeceğiniz yumuşak bir dudak kalemi, daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Üzerine bir parlatıcı geçerek renk farklılıklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Allıklar nerede! Şeftali tonlarındaki allıkları tercih etmeniz size daha ağır bir hava katacaktır. Bunun için dudaklarınız u harfi söyler gibi uzatın ve iri allık fırçanızı elmacık kemiklerinizin hizasında aşağıdan yukarıya doğru çekin. Eğer lolita makyajı yapacaksanız, pırıltılı bir pembe ton seçerek, orta boy fırçayla yanaklarınızda küçük çaplı daireler çizebilirsiniz.

Bakımlı ve güzel günlere…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.